Anu Lensment

Ajakirja Marie Claire moetoimetaja, stilist ja moekunstnik

LY ja mina

Meigikunstnik
Ly valdas suurepäraselt meigitehnikaid ja oli kursis uuemate ilusuundadega. Jah, aga seda oskavad ju paljud, võiks seepeale öelda…
Ly tegemised meigivaldkonnas teeb eriliseks see, et ta oskas inimesi kauniks teha ja nende ilu välja tuua ilma samal ajal millegagi liialdamata. Ly poolt ilusaks tehtud naised ei olnud Ly nägu, mida tihti juhtub paljude väga tuntud meigikunstnikega, nad olid ikka nemad ise. Seejuures oli töö alati perfektne, püsiv ja puhas, niiet vajadusel võis õhtuse ürituse jaoks meigi vabalt ka ennelõunal teha lasta. Seepärast on Ly olnud ainuke jumestaja, kel olen palunud end meikida, kui soovisin välja tuua „minu ilusama mina“.

Moeshow lavastaja
Selleks, et moeshow õnnestuks, on vaja tunda kõiki selle loomise osi ja näha tervikut. Lyl oli see oskus olemas, sest ta oli selles maailmas elanud tüdrukueast peale. Ta teadis, kui oluline on modellide valik ehk casting. Seetõttu oli tema märkmikus alati kõigi tegijamate kontaktid olemas. Polnud harvad kõned teemal: „Ly appi, mul on kiiresti vaja 5 head tüdrukut ja 3 poissi!“ ja alati oli tal häid variante pakkuda. Muusika osa oskas Ly samuti hinnata. Nii veetis ta enne showd sobivaimate palade väljasõelusmiseks CD-sid läbikuulates päevi. Samuti oli tal hea rütmitaju ja oskus luua etenduste kõrghetki. Kõige ägedam aga oli see, kuidas ta tihti pöörases lavataguses saginas alati rahu ja kõiki toetavat meeleolu hoida suutis. Ju ta teadis omast kogemusest ise eriti hästi kui oluline on stabiilsus ja naeratus pingelises olukorras. Seega, hea ja kindel tunne oli lavastaja Lyga showsid teha.

Kolleeg
Ly oli juba päris haige, kui soovitas mul ühe hea kolleegi, kellele suhtes tööandja lugupidamatult käitus, kaitseks välja astuda. See oli tegelikult päris erandlik, sest vaatamata oma sügavale õiglustundele ei olnud ta kellegi suhtes kunagi negatiivne vaid püüdis alati mõista inimeste käitumise tagamaid ja oli igati diplomaatiline. Isegi, kui mulle tundus, et mingis närvilises tööolukorras tehti talle liiga, ei soovinud Ly mingit probleemi suuremaks puhuda vaid suutis teisi ja ma loodan, et ka ennast kahjustamata oma toimetamisi edasi toimetada. Kui talle midagi teiste töö juures meeldis, ei hoidnud ta seda kunagi endale vaid haaras alati telefoni, et tunnustust avaldada. Selletõttu oli Ly, kellega mul õnnestus alates ajakirja Stiil algusajast kuni Cosmopolitani ja Marie Claireni koos tööd teha, üks mu kalleim kolleeg.