Jaanika Oja

AS Primeri juhatuse esimees

„Kui ma suudakisn hoida kas või ühte südant purunemast, siis poleks mu elu asjatu;
Kui ka suudaksin kergendada kas või ühe elu leina või leevendada valu või panna pesasse tagasi mahakukkunud linnupoja, siis poleks mu elu asjatu“ / Emily Dickinson/

Ly oli ääretult sooja ellusuhtumisega, hoolivust ja elurõõmu ergav hea kolleeg, sõbranna. Mul oli õnne töötada koos Ly´ga üle 10 aasta. Ta oli ääretult professionaalne Chaneli meigikunstnik, kelle töid hinnati kõrgelt ka Chaneli peakontoris Pariisis.
Selle aja jooksul õppisin tundma Ly´d kui oma alale täielikult andunud profesionaali, kes nautis oma tööd, suhtus sellesse ülima pieteedi-tundega.

Chaneli toodete puhul oli Ly´l kindel rituaal, kuidas ta neid avas ja vaatas. Ta ütles alati, et kodus naudib ta pikalt seda rituaali. Reeglina ta kontoris neid kunagi ei avanud.

Ly´ga oli alati huvitav arutleda uute meigikollekstioonide üle: millised toonid võiksid sobida meie naistele, mida, kuidas kasutada, pakkudes huvitavaid nippe. Ta andis võrdleva hinnangu ka konkureerivate firmade toodete kohta, seejuures mitte kunagi neid halvustavalt iseloomustades. Ly ei laskunud kunagi madalatesse intriigidesse.

Ta oli kunstnik nii hingelt kui suhtlemiselt. Tema koduaias leidus alati meeledejäävaid kujundusi. Ly oli ülinaiselik – võib öelda, et kõik , mida Ly puudutas muutus kullaks. Ta oli tohutult hea kokku- gurmaan.

Vaatamata neile võrratute omaduste olemasolule jäi Ly alati ääretult tagasihoidlikuks. Tema heatujulisus nakatas teisigi. Ly oli väga intelligentne naine, temaga võis vestelda kõikidel teemadel.

On ülekohtune, et saatus tahtis teisiti ja enam ei kuule me Ly´d tervitamas: Tśau, tüdrukud, kuidas läheb?