Krista Luhaste

Stockmanni turundusjuht 2006-2009

Ly Ranne – meigikunstnik, ilutoimetaja, moeetenduste lavastaja… Kõigile teada tuntud ja armastatud modell. Need on kindlasti ainult mõned ametid, mis Ly`le mõeldes kohe meelde tulevad.

Stockmanniga sidus Ly Rannet päris pikk koostöö. Koostöö, mis algas juba palju enne, kui mina esmakordselt tööalaselt ja Stockmanni turundusjuhina Ly´ga kokku puutusin. Koostöö, mis oleks võinud kesta veel mitmeid aastaid.

Peamiselt tegime koostööd kahes vallas. Ennekõike oli Ly Ranne Stockmannis klientidele tuntud, kui professionaalne meigikunstnik, kes koostöös kaubamärgiga Chanel olid osalised pea kõikidel meie kosmeetikaosakonnas toimuvatel üritustel. Ajad, mil Ly oli klientidele jumestuse saladusi või sobiva toote leidmisel abiks, olid varakult broneeritud, mis ju tegelikult väga ilmekalt näitab, kui palju kliendid armastasid Ly’d ja kui kõrgelt hindasid tema tööd ja professionaalsust.

Kuid Stockmann tegi Ly’ga koostööd ka teises vallas. Ma arvan, et paljud ei tea, et peale ilutoimetaja ja meigikunstiku töö, oli Ly ka ääretult andekas moeetenduste lavastaja. Oli tal ju endal selja taga suurepärane kogemus modellinduse vallas ja teadmised, mida jagada. Esimese moeetenduse lavastas Ly Stockmannis juba 2003. aasta detsembris. Minul õnnestus koostöös Ly Rannega teha kaks moeetendust, mõlemad inspireeritud maailma suurlinnadest – New York (2007) ja Milaano (2008). Kui esimesel korral valisin Ly lavastajaks vaid selle tõttu, et ta oli juba varem Stockmanniga koostöökogemus olemas, siis järgmisel aastal pöördusin Ly poole juba teadliku sooviga kutsuda just tema Stockmanni sügishooaja avaüritusel „Milaano“ teemalist moeetendust lavastama. Eelnev koostöö oli lihtsalt nii meeldiv ja tulemus lihtsalt super. Ly’l oli alati taustatöö tehtud ja tema peale sai kindlalt loota. Ta ei surunud kunagi peale oma nägemust, vaid võttis arvesse meie soove nii sihtrühma valikul, kui etenduse ülesehituse kohta, kuid suunates ja pakkudes välja võimalikke lahendusi, saavutasime alati meile parima lahenduse. Kogu tiim töötas ääretult soojas ja mõistavas õhkkonnas. Kõigest oli näha, et nii stilist, modellid kui kõik teised inimesed, kes olid projektiga seotud, tõesti nautisid koostööd Ly´ga. Ly ise oli äärmiselt tagasihoidlik ja jäi pigem taustale, lastes oma tööl rääkida enda eest. Ja tulemus oli nagu alati... fantastiline.