Merle Liivak

Ajakirja Anne & Stiil peatoimetaja

Kui ma mõtlen Lyle, siis imestan, kuivõrd märkamatult ja samas põhjalikult võib mõni inimene meid mõjutada. Töötasime Lyga koos üle viie aasta ja alles nüüd näen, kui palju on minu elus Lyd – alates jumestusvõtetest ja kokanduskatsetustest kuni inimsuhete mõistmise ja, lubage tunnistada, sukkpükste valikuni välja. Just nimelt Ly oli see, kes avaldas mulle galanteriikaupade strateegilise tähtsusega saladuse, et Philippe Matignoni omad on kõikse paremad. Ja ta ei eksinud. Juhtub harva, kui reedan meie ühised lemmikud!

Aga kõige enam on Ly mind liigutanud elukunsti filigraanse valdamisega. Tal oli imetabane võime hoida tasakaalu töö ja OMA elu vahel. See käis tal nii elegantselt ja mulle tundus alati, et ta teab midagi, mida meie, tihti ületöötanud ja stressis, ei tea.

Ilma asja ilustamata olgu öeldud, et Ly oli läbinisti ilus inimene, ja talle meeldis, jumal tänatud!, seda ilu ka teistega jagada. Rahulikult ja hästi. Tihti varjatult, ise tagaplaanile jäädes. Tänapäeval öeldakse tihti, et asendamatuid pole olemas, kuid Ly oli seda ometi. Absoluutselt ainulaadse maitse ja tunnetusega ilulooja.

Väga paljude Eesti naiste esteetiliste eelistuste taga on just Ly, eelkõige läbi aastatepikkuse ilutoimetaja töö naisteajakirjades aga ka tänu väikestele julgustavatele komplimentidele, mida ta lahkelt ja õiglaselt jagas. Võib-olla seepärast tundubki mulle, justkui viibiks ta meie seas edasi ja põrkame peagi mõnel päikeselisel päeval kuskil tänavanurgal kokku. See oleks lihtsalt imeline.