Tiina Mõis

Minu tutvus Ly´ga mahub mõnda viimasesse aastasse. Ta oli esimene meigikunstnik, kelle kätte ennast tingimusteta usaldasin ja tema käe alt tulles polnud kunagi seda hirmu, et peaks autos hakkama midagi maha või vähemaks nühkima. Ly tundis ja tunnetas piire.
Kui me esimest korda kohtusime, veendusin, et Ly on täpselt selline nagu fotode põhjal arvasin: väga ilus, tasakaalukas, veidi range ja heas mõttes nõudlik. Meie väikesed meigiseansid toimusid enamasti tema juures kodus ja olen Ly´le südamest tänulik , et ta mind niimoodi oma „ruumi“ lubas. Need olid tõeliselt õdusad hetked: Ly pani mängima mõne omasalvestatud plaadi, maani ulatuvast aknast paistis avar aed … See kõik oli elamus omaette. Lisaks veel väikesed ja ülimalt kasulikud vihjed mõne kosmeetikumi asjus, mille numbri või nime ma Ly soovituse peale märkmikuservale kritseldasin. Professionaali nõuanded, mis aitasid ilumaailma avarustes õiget teed leida.

Üks meie viimaseid kohtumisi Ly´ga oli minu ja minu pere jaoks tõeliselt oluline. Nimelt palusin ta appi oma tütre pulma ja Ly abiga tehti ilusaks kõik, alustades pruudist kuni ameerika ämma ja pruutneitsiteni. Nii on Ly olemus ja ilumeel igaveseks jäädvustatud mu tütre pulmapiltidele.