Kunst

Olles loomult vaieldamatult kunstnik, kes tajus peenetundeliselt ilu kõikjal enda ümber, aga iseloomult sealjuures uskumatult tagasihoidlik, kandis Ly endas oskusi, milledest osa vaid ta lähimad sõbrad teadis. Käesolevas rubriigis toome ära mõned neist.

Kirjakunst
| Fototeek
Ly õppis Tallinna 4 keskkoolis, kus tütarlastel oli võimalik keskoolis lisaerialaks valida kas kirjakunst või õmblemine. Ly valis kirjakunsti ja siinjuures näide tema tasemest sel alal 10. ja 11. klassis.

Maalikunst | Fototeek
2002 aasta suvel innustus Ly ühe oma aktiivse sugulase initsiatiivil minema Tallinna Õpetajate Majas tegutsevasse kunstiringi õlimaali kallal kätt proovima. Seal võttis ta esimest korda kätte maalipintslid ja paari korra ringikülastuse tulemuseks on maal, mida kutsume täna tinglikult “Tee läbi lillevälja”. Tinglikult selle tõttu, et oma piltidele ta nimesid ei pannud. Kõnesoleva pildi inspiratsiooni sai Ly ühelt poolt Hollandi maalikunstniku Van Gogh’i maalimisstiilist ja teiselt poolt mooniväljadest, mis iidse Rooma Foorumi varemetel uhkeldasid. Mõlematesse oli ta armunud. Rohkem ta ühismaalimises ei osalenud, vaid otsis kodus molberti aseaineks vana ehitusplatformi jupi ja maalis 3 päevaga veel 2 maali. Nendel päevadel oli ta inspiratsioonist niivõrd haaratud ja kuigi elades reaalelus meie kõrval, sehkendas ta samas rohkem kunstimuusadega, enamasti rahulolev naeratus suul ja tema suurepärast kokakunsti võisime vaid taga nutta.

Ta alustas ka neljandat maali inimfiguuriga, aga siin jooksis tal mõte kinni, nagu ta väitis ja see töö jäigi lõpetamata. Rohkem ta kahjuks ei maalinud, olles lubanud küll pintsli uuesti kätte võtta siis, kui saab plaanitule täielikult ja pikemalt pühenduda.

Fotokunst | Fototeek
Olles pidevas koostöös fotograafidega nii modelli, meigikunstniku kui ilutoimetajana ja omades oskust näha asju “oma nurga alt”, tekkis Ly’l asjade loomuliku jätkuna ka endal soov temale olulisi hetki pildistades fikseerida. Juuresolevad talvefotod, pildistatuna 2010 aasta jaanuaris, ongi tema viimaseks fotoseeriaks, mis tehtud talvekülmas, teel meie kodust üle Maarjamäe memoriaalkompleksi külla sõbratarile. Mitmed suurendused neist fotodest jäävad meie sõprade palvel kaunistama nende kodusid.